Impregnat Grunt – nowość marki DrewnochronImpregnat Grunt to głęboko penetrujący impregnat bezbarwny przeznaczony do zabezpieczania surowego drewna.

Impregnat zapewnia długotrwałą ochronę naturalnych elementów przed korozją biologiczną i uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi w wyniku penetracji szkodników.

Impregnat Grunt wydłuża żywotność i chroni wszelkie obiekty, elementy i konstrukcje z drewna surowego. Głęboko wnika w strukturę materiału, więc skutecznie zabezpiecza, niezależnie od wielkości ich powierzchni i przeznaczenia. Produkt zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem czynników biologicznych, t.j. przed grzybami powodującymi siniznę, podstawczakami rozkładającymi drewno, owadami – technicznymi szkodnikami drewna i czynnikami atmosferycznymi, promieniami UV oraz zmienną temperaturą.

Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania drewna w 1, 2 i 3 klasie użytkowania, tj. wewnątrz (np. strychy i poddasza) i na zewnątrz pomieszczeń (np. drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów). Sprawdzi się podczas zabezpieczenia elementów drewnianych niemających bezpośredniego kontaktu z gruntem, ani z wodą powierzchniową, ale narażonych na częste bądź okresowe zawilgocenie.

Impregnat Grunt jest produktem, który nie tworzy powłoki na drewnie. Redukuje jego chłonność, co przyczynia się do dużo niższego zużycia produktów dekoracyjnych takich jak: impregnaty powłokotwórcze, dekoracyjne, lakiery, lakierobejce oraz emalie ogólnego stosowania.

Produkt jest dopasowany do nowych wymagań rejestracyjnych UE dla produktów biobójczych (dyrektywa 98/8/EC Biocidal Products Directive). Oznacza to, że receptura Impregnatu Grunt marki Drewnochron bazuje na substancjach dopuszczonych do obrotu, a sam produkt jest sklasyfikowany, opakowany i oznakowany zgodnie z wytycznymi określonymi w ustawie o produktach biobójczych i dyrektywie. Dzięki temu produkt jest jeszcze bardziej bezpieczny dla konsumentów. Od 2015 roku Drewnochron Impregnat Grunt będzie systematycznie zastępował aktualnie dostępny w ofercie Impregnat Extra bezbarwny.

Dostępne opakowania Impregnatu Grunt: 0,75 l, 2,5 l; 4,5 l; 9 l

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: